Warszawskie Targowiska

Miasto Stołeczne Warszawa

Uwaga! Nowa strona warszawskich targowisk!

Już dziś zapraszamy na nową stronę warszawskich targowisk, dostępną pod adresem: Handel i targowiska.
Dotychczasowa strona będzie dostępna do 28 lutego 2022 r. Do tego czasu obie strony będą funkcjonować równolegle.

Uwaga! Ważny komunikat!

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W M.ST. WARSZAWIE Z DNIA 24 MARCA 2020 R. DLA PODMIOTÓW BRANŻY SPOŻYWCZEJ

komunikat państwowego powiatowego inspektora sanitarnego

Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego informuje: Prezentowany na stronie internetowej http://www.targowiska.um.warszawa.pl wykaz targowisk stałych na terenie m.st. Warszawy, ma charakter wyłącznie informacyjny/poglądowy i nie może być traktowany jako dokument oficjalny ani być podstawą jakichkolwiek czynności administracyjnych czy urzędowych.

Mapa stanowisk handlowych i targowisk

wykaz stanowisk na mapie Szukaj dobrego miejsca na udane zakupy korzystając z mapy Warszawy, na której szybko znajdziesz bazar, targowisko lub stanowisko handlowe w interesującej ciebie lokalizacji. Dowiesz się jaki asortyment jest dostępny w wybranym miejscu, gdzie możesz kupić kwiaty, owoce lub ozdoby świąteczne.

Informacja wprowadzająca

Warszawski handel

W stolicy jest około 64 bazarów i targowisk jednodniowych oraz ponad 300 miejsc handlowych. Część z nich działa od ponad kilkudziesięciu lat i mimo szybko rosnącej liczby dużych centrów handlowych wciąż cieszy się ogromną popularnością. Badania przeprowadzone w latach ubiegłych wykazały, że większość badanych warszawiaków regularnie robi na targowiskach swoje codzienne zakupy. Wyniki ankiety z 2014 r. wskazały zaś, że poza targowiskami stałymi dużym zainteresowaniem cieszą się targowiska jednodniowe, targi zdrowej żywności i targi gastronomiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym serwisem internetowym skierowanym zarówno dla kupców jak i kupujących, który zawiera m.in.: mapę Warszawy z wykazem lokalizacji stanowisk handlowych i targowisk, ważne dla kupców informacje o opłatach, ewentualnych formalnościach, a także szczegółowe wykazy miejsc handlowych na targowiskach stałych, jednodniowych, specjalnie wyznaczonych miejscach do handlu obwoźnego oraz targów gastronomicznych i stoisk mobilnej gastronomii.

Ponadto na stronie internetowej zamieszczone zostały informacje na temat toczących się modernizacji oraz koncepcji urbanistycznych przebudowy popularnych warszawskich targowisk.

Wszystkim polecamy artykuł dotyczący historii największych bazarów stolicy z fotofelietonem oraz wyniki badań prezentujące opinie Warszawiaków.

Zgodnie z uchwałą nr XIII/387/2015 Rady m.st. Warszawy z 15 października 2015 r. zmieniającą uchwałę w sprawie zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności stawek opłaty targowej, od 1 stycznia 2016 r. na terenie m.st. Warszawy nie pobiera się opłaty targowej.