Warszawskie Targowiska

Miasto Stołeczne Warszawa
Uwaga!

Nowa strona warszawskich targowisk

Już dziś zapraszamy na nową stronę warszawskich targowisk, dostępną pod adresem: Handel i targowiska.
Dotychczasowa strona będzie dostępna do 28 lutego 2022 r. Do tego czasu obie strony będą funkcjonować równolegle.

Uwaga! Nowa strona warszawskich targowisk!

Już dziś zapraszamy na nową stronę warszawskich targowisk, dostępną pod adresem: Handel i targowiska.
Dotychczasowa strona będzie dostępna do 28 lutego 2022 r. Do tego czasu obie strony będą funkcjonować równolegle.

Uwaga! Ważny komunikat!

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W M.ST. WARSZAWIE Z DNIA 24 MARCA 2020 R. DLA PODMIOTÓW BRANŻY SPOŻYWCZEJ

komunikat państwowego powiatowego inspektora sanitarnego

Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego informuje: Prezentowany na stronie internetowej http://www.targowiska.um.warszawa.pl wykaz targowisk stałych na terenie m.st. Warszawy, ma charakter wyłącznie informacyjny/poglądowy i nie może być traktowany jako dokument oficjalny ani być podstawą jakichkolwiek czynności administracyjnych czy urzędowych.

Mapa stanowisk handlowych i targowisk

wykaz stanowisk na mapie Szukaj dobrego miejsca na udane zakupy korzystając z mapy Warszawy, na której szybko znajdziesz bazar, targowisko lub stanowisko handlowe w interesującej ciebie lokalizacji. Dowiesz się jaki asortyment jest dostępny w wybranym miejscu, gdzie możesz kupić kwiaty, owoce lub ozdoby świąteczne.

Informacja wprowadzająca

Warszawski handel

W stolicy jest około 64 bazarów i targowisk jednodniowych oraz ponad 300 miejsc handlowych. Część z nich działa od ponad kilkudziesięciu lat i mimo szybko rosnącej liczby dużych centrów handlowych wciąż cieszy się ogromną popularnością. Badania przeprowadzone w latach ubiegłych wykazały, że większość badanych warszawiaków regularnie robi na targowiskach swoje codzienne zakupy. Wyniki ankiety z 2014 r. wskazały zaś, że poza targowiskami stałymi dużym zainteresowaniem cieszą się targowiska jednodniowe, targi zdrowej żywności i targi gastronomiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym serwisem internetowym skierowanym zarówno dla kupców jak i kupujących, który zawiera m.in.: mapę Warszawy z wykazem lokalizacji stanowisk handlowych i targowisk, ważne dla kupców informacje o opłatach, ewentualnych formalnościach, a także szczegółowe wykazy miejsc handlowych na targowiskach stałych, jednodniowych, specjalnie wyznaczonych miejscach do handlu obwoźnego oraz targów gastronomicznych i stoisk mobilnej gastronomii.

Ponadto na stronie internetowej zamieszczone zostały informacje na temat toczących się modernizacji oraz koncepcji urbanistycznych przebudowy popularnych warszawskich targowisk.

Wszystkim polecamy artykuł dotyczący historii największych bazarów stolicy z fotofelietonem oraz wyniki badań prezentujące opinie Warszawiaków.

Zgodnie z uchwałą nr XIII/387/2015 Rady m.st. Warszawy z 15 października 2015 r. zmieniającą uchwałę w sprawie zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności stawek opłaty targowej, od 1 stycznia 2016 r. na terenie m.st. Warszawy nie pobiera się opłaty targowej.